KALİTE POLİTİKASI

İLİM KALIP, yalın üretimin hedeflerine ulaşmak için benimsediği süreç yönetimi yaklaşımıyla; çalışanların aktif olarak katılım sağladığı, müşterilerinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan sonuçlar üretmektedir.

 Firmamızın kalite politikası şu şekildedir:

   “Isıtma sistemleri, mutfak sistemleri, beyaz eşya, elektronik ve otomotiv sektörüne kalıp ve metal parça, pres işlemleri ürünlerini müşteri şartları, beklentileri ve ihtiyaçlarını koşulsuz karşılayacak ve ilk seferde doğru yapacak şekilde müşteri memnuniyeti sağlamak. 

   Sürekli gelişme bilinciyle tüm süreçlerinin ve çalışanlarının gelişimlerini sağlayarak ürün iyileştirmelerini ve kaynakların verimli kullanmalarının sağlanması, bu gelişim ile ileride ana sanayi firmaları tarafından ilk tercih edilecek yan sanayi konumuna yükselmek.”

Kalite İlkelerimiz

Vizyonumuz doğrultusunda, gelişen ve güncel teknolojileri kullanarak, müşteri beklentilerini karşılayan, , uygun nitelikteki ve kalitedeki ürünleri geliştirmek, üretmek ve satmaktır.

Kalite yönetim sistemimizi uluslararası standardının gereklerini yerine getirecek şekilde doküman eder ve belgelendiririz.

Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımları destekleyip, teknik ve davranışsal yetkinlikleri artıracak eğitimleri gerçekleştirerek, çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin uzun süreli bağlılıklarını artırırız.

Yönetim sistemimiz ve tedarikçilerimizden müşterilerimize kadar uzanan iş süreçlerimizde, Avrupa kalite ve mükemmellik modelleri kriterlerini esas alan bir öz değerlendirme süreci ile gözden geçirerek, iş alanlarımızın tümünde performansımızı ve yaratılan değeri geliştirecek yaklaşımları belirler ve sergileriz.

Toplam kalite felsefesini esas alarak takım ruhu içeresinde şirket ve birim hedeflerine ulaşmak için çalışır, hedef pazarlarda sürekli gelişip, büyümeyi sağlarız.

Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda verilere dayalı çalışmaları esas alarak , “KOŞULSUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ” ilkesinden hareketle, tüm süreçlerimizdeki verimliliği uluslararası rekabet edebilecek seviyeye yükselterek mükemmelliğe ulaşmaktır.